Korektor Graficzny MkIIb inż. Andrzeja Zawistowskiego.
Nie wiele wiem o tym korektorze. jak to było, że był stosowany w latach 80-tych w standardowej serii po kilkaset sztuk rocznie. Ostatni rok produkcji, jaki zarejestrowałem do 1991 roku.
Sprzęt był uzupełnieniem do producenta przez Unitra Diorę dużej wieży WSH 205, TSH 113, MSH 101. Brakowało tego elementu w asortymencie Unitry, a więc produkcja jako prywatna wytwórca.
Moim zdaniem wygląda to jak korektor HiFi na zbędną rzecz. Każdy element w torze wnosi jakieś zniekształcenia. W związku z tym, że jego funkcja regulacyjna zmienia charakterystykę częstotliwościową, ale dodatkowo wspiera działanie funkcji wydajności efektów.
Jednak u tego pasjonatów sprzętu chodzi o budowanie wieży, by była kompletna, miała jak najwięcej segmentów.
Wymiary przedniego panelu 440 mm, głębokość 260 mm i wysokość 85 mm. Na panelu 2x10 punktów kontrolnych.
Ten egzemplarz pokryty jest czarną oksydą, ale były też wersje z panelem srebrnym. Wymiary panelu różnią się w zależności od tego, jakiego zestawu klient użyje.
Wnętrze prezentuje wyposażenie bardzo solidnie. Elementy i moduły połączone starannym montażem. Sprzęt złożony z elementów polskich.
Mój egzemplarz poddałem tuningowi. Brzydkie nasadki na suwaki stały się moim skutecznym. Tak samo jak na izostatach zmieniono na srebrne aluminium. W oryginale były czarne.
Dla zachowania śladu po tym zamieszczam zdjęcia.
Wersja srebrna z oryginalnymi suwakami.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz